שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
תחומי התמחות
צרו עמנו קשר
checked

  • פסקי דין ומאמרים

נוסע קילל ואיים על חיי נהג אוטובוס, הנהג לקה בהתקף לב. הביטוח הלאומי וגם בית הדין סירבו להכיר בכך כתאונת עבודה . משרדנו ערער לבית הדין הארצי על קביעה זו וזכה.

בכדי שהתקף לב יוכר כתאונת עבודה ויזכה את התובע בפיצויים עליו להוכיח קודם כל שקרה אירוע חריג בעבודתו ושהארוע היה כל כך חריג עד שגרם לכך שהוא לקה בהתקף לב.
המוסד לביטוח לאומי סירב לפצות את שרגא, נהג אוטובוס שסיפר על ויכוח קשה עם נוסע שהתלונן על כך שהגיע באיחור ושלא היה לו לתת לו עודף משטר גדול בתמורה לדמי הנסיעה. בית הדין האזורי שדחה את התביעה סבר שספק אם ויכוח  ואפילו איומים של נוסע מהווים "אירוע חריג" למי שרגיל לשרת ציבור נוסעים עשרות בשנים.
משרד עוה"ד גלעד לא ויתר והגיש ערעור לבית הדין הדין הארצי על קביעת השופט. ואכן בהרכב של שלושה שופטים, נציג העובדים ונציג המעבידים קבע בית הדין כי הצדק עם המערער שאמר כי לא ניתן לקרוא לאיום על חיי נהג ארוע רגיל גם לאיש שרגיל לשרת את הציבור שנים רבות.
בית הדין הארצי סבר כי התנהגות פרועה של נוסע המשתמש כלפי הנהג בביטויים שיש בהם איום לפגיעה פיזית- הם אירוע חריג. כדי שארוע יחשב כחריג הוא אינו חייב להיות חד פעמי. גם ארוע שקורה אחת לכמה חדשים או אפילו שבועות יכול להחשב ככזה כל עוד ברור שאין מדובר בענין של "יום ביומו".
עב"ל 74/96