שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
תחומי התמחות
צרו עמנו קשר
checked

  • פסקי דין ומאמרים

רדף אחרי רכב שהתדרדר ונפגע- הוכר כנפגע תאונת דרכים!

בשעה שנהג התובע ברכבו, החל לחוש ברע. הוא עצר את רכבו בשולי הדרך, יצא מן הרכב ונעמד בסמוך אליו, על מנת לשאוף אוויר צח ולהשיב את רוחו. לאחר זמן קצר הבחין שהרכב מתדרדר. הנפגע חשש שהרכב המתדרדר יפגע ברכבים אחרים ועל כן רדף אחרי הרכב במטרה להשיגו, אולם רגליו הסתבכו האחת באחרת, והוא נפל ונפצע. הרכב המתדרדר, המשיך בנסיעה "עצמאית" עד שפגע ברכב אחר, ונעצר.
משרדינו ייצג את הנפגע בתביעה נגד חב' הביטוח שביטחה את הרכב בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים בגין נזק הגוף שנגרם לתובע.
חברת הביטוח טענה שיש לדחות את התביעה מאחר ובנסיבות בעניין, המקרה אינו עולה כדי "תאונת דרכים" כהגדרה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים,   וזאת מכיוון שבזמן הפגיעה הגופנית, לא נעשה כל "שימוש למטרות תחבורה" ברכב, כפי שמחייב החוק, כאשר בכלל לא היה מגע ישיר בין טוביה לבין הרכב כאשר נפגע.   
אנו עמדנו על הטענה, שהלקוח שלנו נפגע מהדרדרות הרכב או בעת שניסה להיכנס אליו- שתי פעולות המוכרות כ"שימוש" ברכב בהתאם להגדרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
בית המשפט (שלום ת"א, הש' ירון בשן) אימץ את עמדתנו וקבע כי מדובר בתאונת דרכים שבה נעשה "שימוש ברכב" על אף שבעת הפגיעה לא הייתה כל נגיעה בין הנפגע לבין הרכב        
לפסק הדין המלא- ת.א. (ת"א) 18027-07