שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

פגיעות בגב כתאונת עבודה

נזקים לגב יכולים להגרם ממספר מצבים: לדוגמא חבלה בעקבות תאונה כמו מכה או נפילה שכתוצאה ממנה נגרמה חבלה כמו שבר או נכה, נזק של מתיחה כתוצאה ממאמץ יתר. וגם מחלות גב שגם אם התפתחו על רקע גורמים שונים (כמו גיל או תורשה) הן הוחמרו בעקבות עבודות הכרוכות למשל בהרמה, דחיפה, משיכה ונשיאת משאות.

 

אחוז גדול של האוכלוסיה בגיל העבודה סובל מכאבי גב, ולכן כשמדובר למשל בארוע תאונתי נדרשת הוכחה ברורה לכך שכאבי הגב הופיעו בעת ביצוע פעולה בעבודה (כמו הודעה מידיית לרופא למשל). על התובע להוכיח שבמהלך העבודה ארע "משהו" שבעקבותיו "נתפס" הגב או שנגרמו לו כאבים עזים שמנעו ממנו להמשיך לעבוד.

 

אם אין מדובר בתאונה פתאומית, לא ניתן להכיר בפגיעה בגב כמחלת מקצוע מאחר וכאבי גב אינם מצויים ברשימת מחלות המקצוע שבתקנות שהנה רשימה "סגורה" ומוגבלת.

אולם מאחר וחוק הביטוח הלאומי הנו חוק סוציאלי הרחיבו בתי הדין וישמו את תורת המיקרוטראומה במקרים מסוימים גם לגבי מחלות גב, זאת בתנאי שהנפגע הוכיח כי הנזק הנו תוצאה של אין ספור פגיעות זעירות שנגרמו לנפגע במהלך עבודתו שכל אחת מהן גרמה לו נזק זעיר שלא ניתן לאיבחון עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו הביא בשלב מסוים לנזק של ממש שפגע בכושר עבודתו.