שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

פגיעה בשמיעה כמיקרוטראומה

ליקוי שמיעה יכול שיוכר כפגיעה בעבודה על פי תורת המיקרוטראומה. לשם כך על הנפגע להוכיח שהיו פגיעות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן גרמה לשמיעתו נזק זעיר בלתי הפיך ואין מדובר בתוצאה של מחלה טבעית.

 

פגיעה בשמיעה יכולה להיות תוצאה של הריסה הדרגתית חוזרת של תאי השמיעה כמו במקרה של מסגר העובד בתנאי רעש קשים או אדם הנחשף לניסויים בכלי נזק.

 

המוסד לביטוח לאומי לעיתים קרובות ידחה התביעות בשל העדר מידע מספיק לעצמת הרעש, משך הרעש, קיום נזק שמיעתי עוד טרם החשיפה לרעש או גורמי סיכון כמו גיל, מצב בריאותי וכו. ולכן ממולץ בכל מקרה להוועץ בעורך דין הבקיא ומנוסה בתחום.

 

מה קורה אם שמיעתי נפגעה כתוצאה מרעש במקום עבודתי, אך איני יכול להוכיח באופן אוביקטיבי את מפלס הרעש שהיה במקום באותה תקופה?

במקרה בו עובד תובע להכיר בליקוי בשמיעתו כפגיעה בעבודה ואינו יכול להוכיח את מפלס הראש במקום עבודתו בתקופה הרלונטית לתביעתו באופן אוביקטיבי, וכאשר סביר להניח מחומר הראיות כי אכן העובד נחשף לרעש במקום עבודתו- יש למנות מומחה רפואי בשאלת הקשר הסיבתי בין החשיפה לרעש לליקוי בשמיעה. כך נקבע על ידי בית הדין הארצי בעבל (ארצי) 717/08 אודת פאנוס נאסר נ' המוסד לביטוח לאומי

לראש העמוד לראש העמוד