שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

פגיעות בידים כתוצאה מהעבודה

העבודה דרשה תנועות קבועות בידים וגרמה למחלת דה קרווין שבעקבותיה לא ניתן להמשיך לעבוד. הועדה הרפואית מסרבת לתת על כך נכות בגלל שהמחלה כבר לא פעילה. מה עושים?

מחלת הדה-קרווין הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי כמחלת מקצוע ביחס למערערת, אשר עבדה כעובדת סיעודית שבמסגרת עבודתה נדרשה להרים מטופלים ולתמוך בהם בידיה. עקב המחלה, הכאבים והמגבלות שסבלה המערערת נאלצה הנ"ל לעזוב את מקום עבודתה. מחלת הדה-קרווין הינה מחלה דלקתית הנגרמת עקב פעולות המתבצעות בידיים, ואשר בהתפרצותה מונעת המשך ביצוע הפעולות הללו עקב כאבים. המוסד לביטוח לאומי למרות שהכיר במחלה כנגרמה עקב עבודתה, קבע  את נכותה של המערערת על 0%, וזאת בהסתמך על מצבה הקליני בעת בדיקתה בלבד, ומכיוון שבשעת בדיקתה ע"י הועדה הרפואית לא נמצאו ממצאים קליניים לדלקת. הועדה הרפואית טענה כי מצבה העכשווי אינו מזכה באחוזי נכות ע"פ קובץ תקנות הביטוח הלאומי. זאת, חרף העובדה שאין עוררין שהמחלה עודנה מקננת במערערת וכי ממצאים קליניים ישובו באם תשוב המערערת לעבודתה.
 
בערעור משרדנו לבית הדין האזורי, התקבלה טענתנו כי אין להתעלם ממחלתה של התובעת, אשר הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי, וכי מצבה הקליני העכשווי אינו חזות הכל.


ב"ל 40840-06-15

לראש העמוד לראש העמוד